بازديد صفحات

بازدید امروز صفحه : 3
بازدید هفته صفحه : 4
بازدید ماه صفحه : 10
بازدید سال صفحه : 19
بازدید امروز سایت : 2718
بازدید هفته سایت : 24963
بازدید ماه سایت : 106581
بازدید سال سایت : 241687

مهندس بلبل آبادی در برنامه رادیو گیلان: حاشیه امنی از نظر تولید انرژی برق در استان گیلان وجود دارد   [ +34 | -16 ]

مهندس بلبل آبادی در برنامه رادیو گیلان: حاشیه امنی از نظر تولید انرژی برق در استان گیلان وجود دارد

مهندس «عظیم بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در برنامه رادیو گیلان برنامه «شهر ما» به بیان عملکرد شرکت در حوزه پدافند غیرعامل پرداخت.
مهندس «عظیم بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و رئيس كارگروه تخصصي انرژي و آب پدافند غيرعامل استان گيلان در برنامه رادیو گیلان برنامه «شهر ما» با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود:
پدافند غیرعامل در حقیقت دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی گفته می شود که بدون نیاز به بکارگیری از جنگ افزار و با اجرای آن بتوانیم از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و تلفات انسانی جلوگیری کنیم یا آن را به حداقل ممکن محدود بکنیم. پدافند غیرعامل از اهمیت خاصی برخوردار است و باید برای همیشه در دستور کار تمامی دستگاهها و مسئولین از جمله صنعت برق گیلان و بالاخص شرکت برق منطقه ای گیلان قرار بگیرد.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه انرژی برق یکی از نیازهای اولیه و اساسی مردم است، افزود: از ماموریتهای اصلی شرکت تامین انرژی برق مطمئن و پایدار در سطح انتقال و فوق توزیع است که برای تامین این انرژی ، شرکت از یک سری خطوط و پستهای انتقال و فوق توزیع استفاده می کند. با توجه به اینکه حفاظت از تاسیسات و تجهیزات از جمله کارکردهای پدافند غیر عامل است، حفظ تاسیسات و تجهیزات شبکه انتقال برق بسیار مهم خواهد بود تا ما بتوانیم انرژی برق را بطور مستمر تحویل مردم بدهیم و کوچکترین خلل در این امر موجب به بار آوردن خسارات جبران ناپذیری خواهد شد. در نتیجه توجه به ضریب اطمینان سیستم و کاهش آسیب پذیری سیستم باید برای همیشه مد نظر قرار بگیرد تا در شرایط های خاص و بحرانی بتوانیم انرژی برق مطمئن و پایدار مشترکین و مصرف کنندگان محترم را در سطح انتقال و فوق توزیع تامین کنیم و آن را استمرار ببخشیم.
رئيس كارگروه تخصصي انرژي و آب پدافند غيرعامل استان گيلان به اقدامات این کارگروه اشاره کرد و گفت:
از مهمترین اقدامات كارگروه تخصصي انرژي و آب پدافند غيرعامل استان گيلان حمایت و گسترش مولدهای مقیاس کوچک و بکارگیری از پتانسیل انرژیهای تجدیدپذیر خورشیدی و بادی به عنوان انرژیهای جایگزین نیروگاههایی است که از سوخت فسیلی استفاده می کنند.
مهندس عظیم بلبل آبادی با بیان اینکه ظرفیت منصوبه و نامی تولید انرژی برق در استان گیلان 2816  مگاوات است، افزود:
میزان تولید انرژی برق در استان گیلان بیشتر از مصرف استان است و حاشیه امنی از نظر تولید انرژی برق در استان وجود دارد و جای هیچگونه نگرانی نیست. همچنین برنامه ریزیهایی برای ایجاد تاسیسات جدید برای شبکه های انتقال و فوق توزیع انجام شده که با پیگیریهای انجام شده توسط شرکت، برخی از این تاسیسات در سال جاری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است و انشاء ا... تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده شاهد بهره برداری از پستهای جدید به میزان حدود 320 مگاولت آمپر در سطح استان گیلان خواهیم بود که تمامی این اقدامات در راستای تامین انرژی برق مطمئن و پایدار و پدافند غیر عامل می باشد.

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
در روز 1396/8/29 ساعت 08:30:27, شاخه: عمومي, چاپ, ایمیل , فید
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد. طراحی و توسعه شرکت مهندسی بازرگانی ریواس سیستم .راه اندازی شده با سامانه پورتال راوند .