بازديد صفحات

بازدید امروز صفحه : 0
بازدید هفته صفحه : 3
بازدید ماه صفحه : 14
بازدید سال صفحه : 60
بازدید امروز سایت : 1175
بازدید هفته سایت : 21817
بازدید ماه سایت : 88936
بازدید سال سایت : 363392

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان: برق زیرساخت ضروری برای تمامی فعالیتها می باشد   [ +37 | -21 ]

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان: برق زیرساخت ضروری برای تمامی فعالیتها می باشد

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان به اتفاق تنی چند از معاونین استانداری  و مدیران کل دستگاههای اجرایی از پروژه پست 63/20 کیلوولت شهرک صنعتی سپیدرود بازدید کرد.
در این بازدید مهندس «عظیم بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص چگونگی روند ساخت و عملیات اجرایی این پروژه با برشمردن موقعیت برق استان گیلان گفت:
عملیات اجرائی پروژه پست 63/20 كيلوولت شهرک صنعتی سپیدرود که با هدف تامین برق مطمئن و پایدار شهرک صنعتی سپیدرود و اطراف آن و افزایش ضریب اطمینان شبکه در شرایط پیک بار در سال 95 شروع شده است، انشاءا... با تلاش شبانه روزی همکاران سختکوش و زحمت کش شرکت برق منطقه ای گیلان در صورت تامین اعتبارات لازم  در نیمه اول سال 1397 برقدار و وارد مدار خواهد شد. شرکت مبنانیرو به عنوان پیمانکار و شرکت مشانیر به عنوان مشاور در این پروژه فعالیت دارند.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص مشخصات فنی پروژه گفت:
پروژه پست 63/20 كيلوولت شهرک صنعتی سپیدرود با ظرفیت40*2 مگاولت آمپر، دارای دو فیدر خط 63کیلوولت، دو فیدر ترانس 63کیلوولت، دو فیدر ورودی 20کیلوولت و 12 فیدر خروجی 20کیلوولت و 4 فیدر خازنی می باشد. همچنین سیستم عایقی پست از نوع سیستم AIS می باشد.
مهندس بلبل آبادی با بیان اهمیت، ضرورت و نقش محوری این پروژه، افزود:
 این پست در منطقه شهرک صنعتی سپیدرود کلانشهر رشت واقع شده است و اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه بالغ بر 146 ميليارد ريال می باشد.

در ادامه استاندار گیلان و همراهان  در اولین جلسه کمیته تخصصی برق در سالن اجتماعات شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان حضور یافتند.
دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در این  جلسه گفت:
برق زیرساخت ضروری برای هم فعالیت ها است. برای افزایش تولید در بخش صنعت،  در ارائه خدمات به مصرف کنندگان، برای رفاه مردم و بسیاری از خدمات عمومی دیگر نیازمند تامین برق می باشیم.
استاندار گیلان در خصوص اهداف برگزاری این جلسه تخصصی گفت:
با تهیه برنامه های یک ساله و پنج ساله بر اساس برنامه محوری باید بتوانیم توقعات ، انتظارات و خواسته های خودمان را به دستگاههای دیگر منتقل کنیم تا از ماحصل این نشستها با کاهش مشکلات به خواسته ها و مطالبات استان دست پیدا کنیم.
دکتر مصطفی سالاری در بخش دیگر سخنان خود از مدیران عامل شرکت برق منطقه ای گیلان و شرکت توزیع نیروی برق استان قدردانی کرد و گفت:
وضعیت برق استان مطلوب است، منتهی سرعت مصرف نیز بالاست . در شرایط رشد مصرف بسیار بالا  زیرساختهای فعلی جوابگو نبوده اگر چه در فصل سرما و زمستان کسی گله و شکایتی ندارد و مشکلی احساس نمی شود ولی باید از هم اکنون به فکر تامین برق پایدار مشترکین در ایام پیک بار تابستان آینده باشیم تا مردم دغدغه ای نداشته باشند.
استاندار گیلان افزود:
الزاما در همه نقاط استان نیاز به احداث پستهای جدید یا خطوط انتقال و فوق توزیع نداریم بلکه می توان با یک جابجایی فنی بسیاری از مشکلات موجود را برطرف کرد.
استاندار گیلان اضافه کرد:
در جلسات بعدی این کمیته باید با ارقام و اعداد موقعیت کاری ، عملکرد و نیازهای خود را بطور ملموستر در برنامه های یک ساله و 5 ساله اعلام کنید تا برای انعقاد تفاهم نامه و رفع مشکل بسیار شفاف و دقیق عمل شود.
گفتنی است پیش از سخنان استاندار گیلان، مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به عنوان دبیر کمیته تخصصی برق گزارشی از روند کاری این شرکت، میزان تولید برق، نیروگاهها و پستها و خطوط انتقال و فوق توزیع ارائه داد و افزود:
تامین نقدینگی و اتمام پروژه های نیمه تمام و اولویت دار اساسی ترین کار شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان است و جا دارد مساعدت لازم در تامین نقدینگی و اعتبارات لازم انجام شود تا بتوانیم متناسب با رشد مصرف پاسخگوی نیازهای استان باشیم. در ادامه نیز تنی چند از دیگر اعضای کمیته تخصصی برق در حوزه کاری خود مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
در روز 1396/12/5 ساعت 19:45:12, شاخه: عمومي, چاپ, ایمیل , فید
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد. طراحی و توسعه شرکت مهندسی بازرگانی ریواس سیستم .راه اندازی شده با سامانه پورتال راوند .