بازديد صفحات

بازدید امروز صفحه : 0
بازدید هفته صفحه : 1
بازدید ماه صفحه : 11
بازدید سال صفحه : 57
بازدید امروز سایت : 2055
بازدید هفته سایت : 26222
بازدید ماه سایت : 118900
بازدید سال سایت : 753846

مهندس بلبل آبادی: ساخت ترانس اندازه گیری ولتاژ ژنراتور توسط متخصصان داخلی   [ +25 | -14 ]

مهندس بلبل آبادی: ساخت ترانس اندازه گیری ولتاژ ژنراتور توسط متخصصان داخلی

در راستای تحقق شعار سال 97«حمایت از کالای ایرانی»، متخصصان داخلی موفق به ساخت ترانس اندازه گیری ولتاژ ژنراتور نیروگاه لوشان شدند.
مهندس «عظیم بلبل آبادي» مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان در خصوص این موفقیت گفت: در پی آسیب دیدن یکی از ترانس های اندازه گیری ولتاژ ژنراتور واحد یک نیروگاه لوشان که منجر به عملکرد راه های حفاظتی ژنراتور و خروج واحد شد و به دلیل اینکه ترانس مذکور قدیمی و از نوع خشک بوده و دارای نسبت تبدیل خاصی می باشد که در بازار موجودی نداشت ، لذا کار ساخت ترانس مشابه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با استعلامات انجام شده توسط شرکت تولید نیروی برق لوشان ؛ شرکت نیروی رخش کردستان و چند شرکت خارجی ، اعلام آمادگی نمودند که نظر به حمایت از صنایع داخلی ، کار ساخت آن به شرکت ایرانی سپرده شد. که با ساخت ترانس و انجام تست های لازم ، ترانس مذکور به خوبی و با موفقیت مورد بهره برداری قرار گرفت. با ساخت ترانس اندازه گیری ولتاژ ژنراتور نیروگاه لوشان توسط متخصصان داخلی ضمن این که پایداری واحد با تجهیز جدید افزایش یافته است ، نسبت به سفارش نمونه های خارجی صرفه جویی نیز صورت گرفته است.
مهندس بلبل آبادی در خصوص رشد میزان تولید نیروگاه شهید بهشتی لوشان گفت: نیروگاه شهید بهشتی لوشان در سال 95؛  (1.495.602) مگاوات ساعت تولید داشت که این مقدار در سال 96 به 1.640.387 مگاوات ساعت افزایش یافت. به عبارتی مقایسه میزان تولید انرزی برق نیروگاه شهید بهشتی لوشان در سالهای 95 و 96 نشان می دهد که میزان تولید این نیرو گاه در سال 96 نسبت به سال 95 ،   9.68 درصد رشد داشته است.
گفتنی است که نیروگاه شهید بهشتی لوشان در استان گیلان و در کیلومتر ۹۰ جاده قدیم قزوین – رشت قرار دارد. ظرفیت تولید این نیروگاه ۳۶۰ مگاوات است که شامل ۲ واحد گازی ۶۰ مگاواتی و ۲ واحد بخار ۱۲۰ مگاواتی می باشد.

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
در روز 1397/3/19 ساعت 11:13:53, شاخه: عمومي, چاپ, ایمیل , فید
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد. طراحی و توسعه شرکت مهندسی بازرگانی ریواس سیستم .راه اندازی شده با سامانه پورتال راوند .