بازديد صفحات

بازدید امروز صفحه : 0
بازدید هفته صفحه : 0
بازدید ماه صفحه : 8
بازدید سال صفحه : 45
بازدید امروز سایت : 4670
بازدید هفته سایت : 25105
بازدید ماه سایت : 91622
بازدید سال سایت : 438743

استفاده از لامپ های روشنایی کم مصرف در پست های جدید انتقال و فوق توزیع   [ +25 | -13 ]

استفاده از لامپ های روشنایی کم مصرف در پست های جدید انتقال و فوق توزیع

به همت  دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان، سیستم های روشنایی کم مصرف در پست های انتقال طراحی و پیاده سازی می شود.

مهندس«محمد نویدی» مدیر دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان با بیان اینکه باید نگاه ویژه ای به مباحث مدیریت مصرف مبذول شود، گفت: در پستهای قدیمی انتقال و فوق توزیع شرکت از سیستم های روشنایی سنتی شامل لامپهای فلورسنت در داخل ساختمان کنترل و لامپهای بخار سدیم در محوطه بیرونی فضای پستها استفاده می شدکه با توجه به عمر کوتاه این لامپها(در مقایسه با لامپ های LED )و در عین حال مصرف قابل توجه انرژی الکتریکی، دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان، مدیریت مصرف انرژی برق را در تمامی طرح ها در اولویت قرار داده و با هدف کاهش مصرف داخلی پستها، استفاده از لامپهای LED در سیستم روشنایی پستهای جدید 63/20 کیلوولت سلیمانداراب، سپیدرود و مسکن مهر آستارا و پست 230/63 کیلوولت غرب رشت را در دستور کار خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: از جمله مزایای استفاده از لامپهای LED در سیستم روشنایی پستهای انتقال و فوق توزیع ، عمر طولانی تر این لامپها و کاهش قابل توجه مصرف انرژی الکتریکی می باشد.
مدیر دفتر مهندسی طرح ها با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در طراحی پست های جدید در راستای کاهش مصرف داخلی پستها، افزود: بازنگری در طرح معماری ساختمان کنترل پست از دیدگاه کاهش مصرف انرژی برق و استفاده از عایق بندی مناسب در ساختمان کنترل پست شامل استفاده از پنجره های دوجداره و عایق بندی سقف، کف و دیوارهای پستها و استفاده از سیستم های برودتی و حرارتی کم مصرف و پربازده از دیگر اقدامات انجام شده در طراحی پست های جدید 63/20 کیلوولت مسکن مهر آستارا و پست 230/63 کیلوولت غرب رشت در راستای کاهش مصرف داخلی پستها می باشد.

 

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
در روز 1397/4/16 ساعت 11:08:30, شاخه: عمومي, چاپ, ایمیل , فید
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد. طراحی و توسعه شرکت مهندسی بازرگانی ریواس سیستم .راه اندازی شده با سامانه پورتال راوند .