بازديد صفحات

بازدید امروز صفحه : 2
بازدید هفته صفحه : 15
بازدید ماه صفحه : 98
بازدید سال صفحه : 98
بازدید امروز سایت : 2819
بازدید هفته سایت : 23455
بازدید ماه سایت : 94586
بازدید سال سایت : 162519

مجری طرح تولید پراکنده شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان خبر داد: بهره برداری از فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی تولید پراکنده   [ +5 | -3 ]

مجری طرح تولید پراکنده شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان خبر داد: بهره برداری از فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی تولید پراکنده

 

 

 

 

 

فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی تولید پراکنده منطقه آزاد انزلی در دهه فجر امسال  وارد مدار می شود.
« مهندس حسن والی» مجری طرح تولید پراکنده شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از امکان بهره برداری فاز اول نيروگاه 25 مگاواتی مقیاس کوچک منطقه آزاد انزلی در دهه فجر امسال خبر داد و اضافه کرد: این نیروگاه که قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد توسط شرکت مولد برق کاسپین و با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت 5000 متر مربع احداث شده است. هدف از احداث این نیروگاه که عملیات اجرایی آن از ابتدای سال 96 شروع شده است، تامین برق مصرفی منطقه آزاد انزلی بوده و انرژی مازاد تولیدی نیروگاه نیز می تواند بخشی از بار ترانس های انتقال پست 230 کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد. نکته قابل توجه این است که با توجه به اهمیت فوق العاده منطقه آزاد انزلی، چنانچه در شرایط بحرانی خطوط تغذیه کننده فشار قوی دچار قطعی گردد ، نیروگاه مذکور قادر خواهد بود با انجام تمهیدات فنی لازم ، برق مورد نیاز منطقه را تامین نماید .
مجری طرح تولید پراکنده درباره مشکلات پیش روی این پروژه گفت: از جمله مشکل اصلی پروژه، علاوه بر نوسانات شدید ارزی که موجب افزایش بی رویه قیمتها و تاخیر در تامین برخی از تجهیزات پروژه شد ، بوروکراسی طولانی مدتی بود که در ارتباط با ترخیص کالاهای وارد شده به گمرک شاهد آن بودیم به نحوی که این موضوع سبب ایجاد تاخیر در عملیات اجرائی و بهره برداری از نیروگاه گردید .
وی در خصوص سازگاری این نیروگاه با محیط زیست گفت: نیروگاه مذکور در مقایسه با نیروگاههای بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی ، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز منطقه آزاد انزلی ، موجب افزایش راندمان تا بالای 55% نیز خواهد شد .
مهندس والی با بیان اینکه احداث مولدهای مقیاس کوچک از جمله اولویتهای شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در جهت بهره مندی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در امر تولید انرژی الکتریکی می باشد، افزود: قوانين حمايتي موجود بمنظور تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت مشارکت در امر احداث مولدهای مقیاس کوچک ، شامل خريد تضميني برق به مدت پنج سال، واگذاري زمين تا سقف 2000 متر مربع به طور رايگان در شهرك هاي صنعتي، تضمين تامين گاز نیروگاه برای مدت حداقل 9 تا 12 ماه از سال ، پرداخت صورتحساب برق ( حق آمادگی ) در صورت عدم تولید به دلیل قطع گاز، امكان ترانزيت توان ، محاسبه هزینه سوخت مصرفی مولدهای مقیاس کوچک بر مبنای سوخت نیروگاهی و معافیتهای مالیاتی 5 و 10 ساله بر اساس قوانین صادره می باشد.
مجری طرح تولید پراکنده در خصوص اشتغالزایی نیروگاه تولید پراکنده منطقه آزاد انزلی گفت:
از ابتدای سال 96 که عملیات اجرایی این نیروگاه شروع شد تا به امروز، ماهیانه بطور متوسط برای 45 نفر در بخش اجراء اشتغال ایجاد شده است. همچنین با اتمام احداث نیروگاه و شروع بهره برداری تجاری ، برای حدود 30 نفر نیز بطور دائم اشتغال ایجاد خواهد شد.
شایان ذکر است که پیمانکار این پروژه شرکت پارسیان  و مشاور پروژه شرکت قدس نیرو می باشد.

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
در روز 1397/8/12 ساعت 08:45:28, شاخه: عمومي, چاپ, ایمیل , فید
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد. طراحی و توسعه شرکت مهندسی بازرگانی ریواس سیستم .راه اندازی شده با سامانه پورتال راوند .